خرید 29 مدل میز تحریر کودک (جدید و فانتزی) + قیمت

میز تحریر کودک

در این مقاله سعی میکنیم ضرورت خرید میز تحریر برای اتاق کودک را شرح دهیم و سپس نکاتی در مورد خرید میز تحریر استاندار برای کودک را ارایه دهیم تا بتوانید یک خرید مناسب داشته باشید.

ضرورت خرید میز تحریر کودک

یکی از مزییت های خرید میز تحریر کودک ایجاد فضای مناسب برای کودک است که این امر باعث ایجاد تمرکز بیشتر برای پرداختن به تکالیف خود میشود. 

علاوه بر این میتوان از آن به شکل های کاربردی دیگر چون میز کامپیوتر ،لپ تاپ ، مطالعه و حتی بازی  استفاده کرد.

 یکی از دلایل کاهش تمرکز در هنگام انجام تکالیف در کودکان انجام آن در حضور والدین است که فعالیت های والدین سبب حواس پرتی آنان میشود، داشتن میز تحریر مجزا برای کودک در اتاقشان کودک رو تشویق به انجام تکالیف در اتاق میکند.

یکی دیگر از ضرورت های داشتن میز تحریر استاندار کودک این است که سبب میشود بدن کودک در هنگام انجام تکالیف در وضعیت مناسبی قرار بگیرد و از وارد شدن فشار به استخوان های کمر و ستون فقرات جلوگیری میکند و در دراز مدت مشکلی برای کودک ایجاد نمیکند.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کرد عدم استفاده از میز تحریر بزرگسالان برای کودکان است ، استفاده از میز تحریر بزرگسالان برای کودکان باعث ایجاد فشار مضاعف به گردن  کمر آنان میشود و زمینه بسیاری از بیماری‌های ساختار قامتی کودکان را فراهم می‌کند.

نکات مربوط به خرید میز تحریر کودک

استاندارد بودن میز تحریر کودک

اولین نکته ای که در هنگام خرید میز تحریر باید به آن توجه کنیم استاندارد بودن آن میباشد که در صورت استفاده طولانی مدت مشکل ساز نشود

یک میز و صندلی با ارتفاع متناسب با قد کودک باید تهیه کرد. پاهای کودک باید کاملا صاف یا توسط یک زیرپایی روی زمین قرار بگیرد. اگر پاهای کودک از زمین فاصله داشته باشد بدلیل معلق بودن پاها در هوا هیچگونه حمایتی از پاها انجام نمیشود که باعث میشود لگن به سمت عقب کشیده شود و باعث کاهش انحنای طبیعی کمری و گرد شدن مهره های سینه ای میشود. زانوها نیز باید حدود 90 درجه خم باشد زاویه­ ی گردن باید حداکثر 20 درجه باشد تا بتواند فشار را تحمل کند و مشکلات و عوارضی برای بدن به وجود نیاید.

همچنین لگن هم باید کمی از زانو بالاتر قرار بگیرد. در این حالت لگن در موقعیت تمایل به جلو قرار می‌گیردکه همین وضعیت، باعث قرار گرفتن بهتر ستون فقرات در حالت طبیعی خود می‌شود. همچنین پشت کودک باید به وسیله صندلی حمایت شود و قوس انتهای ستون فقرات نیز باید توسط پشتی پرکننده گودی کمر صندلی پر شود.

عمق و طول نشیمنگاه صندلی نیز مهم است و ایده‌آل آن برابر با فاصله لگن تا زانوهای خم شده کودک است. بهتر است صندلی دارای رویه باشد و کودک روی صندلی چوبی یا فلزی بدون روکش ننشیند 

جنس و ابعاد میز تحریر کودک

بدلیل بازیگوشی و تکاپوی کودک باید میز تحریر از متریال مناسبی ساخته شده باشد. چوب ، ام دی اف ، و pvc پلاستیک و فلز از متریال های رایج مورد استفاده در میز تحریر است که برای انتخاب هر کدام باید سن کودک ،شخصیت و سلیقه آن را مد نظر قرار دهیم بطور مثال برای کودکان کم سن و سال استفاده از جنس pvc بدلیل سبک بودمن مناسب تر است تا در صورت افتادن میز آسیبی به کودک وارد نشود.

ابعاد میز کودک

در انتخاب میز کودک باید استانداردهای ابعاد و اندازه نیز مورد توجه قرار گیرد. ابعاد میز تحریر شامل طول، عرض و ارتفاع آن است. هر یک از این موارد اندازه های استانداردی دارند و باید با با توجه به مواردی که از لحاظ استاندارد بودن در بالا عنوان شد اقدام به خرید کرد.

ممکن است وسوسه شوید که یک میز بزرگ برای کودک خود تهیه کنید تا  در آینده نیز به کار او بیاید اما با توجه به ایجاد مشکلات ساختاری قامتی در بلند مدت در صورت استفاده از میز نامناسب و همچنین راحت نبودن کودک از انجام این کار پرهیز کنید ولی بجای آن میتوان از میز و صندلی هایی که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند استفاده کنید که بعد از چند سال نیز قابل استفاده باشد.

 

طراحی

پس از انتخاب میز تحریر استاندارد با جنس و ابعاد مناسب حالا نوبت به طراحی میز میرسد که در هنگام خرید باید به نکات زیر در طراحی دقت کنید:

یکی از نکات کاربردی میز تحریر توجه به کشو های اضافی و فضاهای مناسب برای نگهداری وسایل است، که این امر باعث میشود میز تحریر همواره مرتب باقی بماند.

نکته دیگر توجه به اتصالات و استحکام آن میباشد و حتما مورد بررسی قرار دهید که توانایی تحمل وزن فرزندتان را داشته باشد.

ممکن است برخری از مدل های فانتزی از استحکام و ایمنی کمتری برخوردار باشد.

لبه های میز یکی از جاهایی است که خیلی باید با توجه به سن کودکتان به آن توجه داشته باشید که لبه های آن تیز نبوده و دارای خمیدگی مناسبی باشد که ایمنی کودک را در حین استفاده افزایش دهد.

برخی از مدل­ها بر روی سطح آن دارای وایت برد است که خود نکته جذابی برای خرید است و باعث تشویق کودکان به نقاشی خواهد شد

در زیر میتوانید انواع میز تحریر های با طراحی و کابرد مختلف را مشاهده کنید و متناسب با نیاز خود یک میز تحریر کودک مناسب خریداری کنید.

با کلیک بر روی تصایر میتوانید اطلاعات بیشتری از جمله قیمت و ابعاد و نقد بررسی آن را مشاهد کنید.

میز تحریر کودک

میز تحریر و لپ تاپ سه کاره

برای مشاهده کاربرد و مدل های محتلف این نوع میز تحریر همراه با قیمت بر روی عکس کلیک کنید.

میز تحریر کودک

میز تحریر باکسدار و صندلی طرح توت فرنگی

برای مشاهده کاربرد و مدل های محتلف این نوع میز تحریر همراه با قیمت بر روی عکس کلیک کنید.

میز تحریر کودک

میز تحریر و لپ تاپ تاشو

برای مشاهده کاربرد و مدل های محتلف این نوع میز تحریر همراه با قیمت بر روی عکس کلیک کنید.

میز تحریر کودک

میز تحریر

برای مشاهده کاربرد و مدل های محتلف این نوع میز تحریر همراه با قیمت بر روی عکس کلیک کنید.

میز تحریر کودک

میز تحریر مدل آسایش

برای مشاهده کاربرد و مدل های محتلف این نوع میز تحریر همراه با قیمت بر روی عکس کلیک کنید.

admin
ارسال دیدگاه