آموزش ساخت اوریگامی قایق کاعذی

اوریگامی قایق کاغذی

از آنجا که اوریگامی یکی از بهترین سرگرمی ها میتونه باشه برای کودکان در این مقاله قصد داریم با هم آموزش ساخت اوریگامی قایق کاغذی رو یاد بگیریم که بسیار هم ساده و در عین حال سرگرم کننده است.

میتوانید با ساخت این قایق ها . ایجاد گودال های آب کودکان خود را سرگرم کنید و حتی میتوانید مسابقه ساخت کوچکترین اوریگامی قایق کاغذی برگزار کنید.

روش ساخت اوریگامی قایق کاغذی

تمام آنچه شما نیاز دارید یک ورق کاغذ به اندازه نامه یا A4 است. کاغذ چاپ منظم برای این پروژه مناسب است. تا آنجا که ممکن است از کاغذ های  رنگی استفاده کنید.

کار را با یک ورق شروع کنید و آن را از وسط به سمت پایین تا کنید.

همانطور که در تصویر دوم نشان داده شده دوباره از وسط تا کنید (نیازی به ایجاد چین از بالا به پایین نیست – فقط باید مرکز را علامت گذاری کنید).

گوشه ها را به مرکز بیاورید تا مثلثی به دست بیاورید که زیر آن مستطیل باشد.

قسمت مستطیل را در زیر مثلث به سمت بالا تا کنید (همانطور که با لکه های بنفش نشان داده شده است)  و همین کار را در سمت دیگر انجام دهید.

مرکز شکل مثلث را همانطور که در تصویر اول بالا با لکه قرمز نشان داده شده است بگیرید و هر دو طرف را به سمت بالا  بگیرید مانند تصویر

شکلی را خواهید دید که در تصویر دوم بالا نشان داده شده است

لایه جلویی را به سمت بالا تا کنید (همانطور که با لکه سبز نشان داده شده است) قایق اریگامی را بچرخانید و همان کار را با لایه پشتی انجام دهید. شما یک شکل مثلث خواهید گرفت.

طرفین را به سمت بیرون بکشید و دوباره شکل مربع را خواهید گرفت همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

اوریگامی قایق کاغذی

قسمت های بالایی را به آرامی به سمت بیرون بکشید و قایق کاغذی شما آمده است.

در صورتی قسمتی رو متوجه نشدید میتونید فیلم آموزش را نیز مشاهده کنید.

فیلم آموزش اوریگامی قایق کاغذی

admin
ارسال دیدگاه